Перець
ГУМОР І САТИРА

Виставком 28 Січня 2022

[2022-01-28 06:12]

28 січня у день народження Ігоря Борисовича Александровича (1918-1997) в Музеї видатних діячів української культури виставку відбулось відкриття виставки "Карикатура що стала реальністю"...

Автор ідеї і куратор виставки художник Федір Александрович, так написав про виставку: "Чого боїться Путін? За словами Президента України, він боїться старої шафи. Але що в ній? Я замислився над цим та дійшов висновку, що можливо там, окрім іншого радянського ідеологічного мотлоху, лежать стоси старих сатиричних журналів "Крокодил" і "Перець". В дитинстві я сам боявся цих карикатур. Річ у тім, що мій дідусь, художник Ігор Борисович Александрович (1918 - 1997), працював у цих журналах. І в дитинстві я сприймав карикатурні зображення НАТО, американців, мешканців Західного світу як образи демонічних персонажів. На щастя, в мене був дідусь, котрий пояснював мені, що він сам не вірить в ці речі, бо світ є іншим, ніж у кривому дзеркалі комуністичної пропаганди. Він - дворянин, син білогвардійського офіцера-емігранта - ненавидів радянську владу, але змушений був, як і всі громадяни червоної імперії, працювати на неї. Та як сильно ці журнали травмували юного Путіна? Шойгу? Лаврова? Лукашенка? Гундяєва? Вони вірили цим журналам, стилістику яких започаткував учитель мого дідуся графік, майстер жанру плаката Дмитрій Моор (псевдонім Д.С.Орлова (1863 - 1946). Насправді ці діти (а політик завжди трохи дитина й вибудовує світ та політичні візії за дитячими уявленнями) бояться злих духів, намальованих художником. Ці карикатури, що видавалися накладом у мільйони екземплярів, виховували у радянських людей страх та недовіру до Заходу, яка до речі, жива до цих пір. Саме страх перед невідомим чи незрозумілим майбутнім спонукає людей ностальгувати за радянським минулим. Й саме страхи дитинства політика визначають теперішнє власної країни. Той світ, що представлений в дідусевих карикатурах, став сьогоденням Російської Федерації. Бо хибне уявлення про Захід з журналів "Крокодил" і "Перець" є тим лекалом, за яким Путін та його поплічники будують свою країну. об довести це, поряд з малюнками Ігоря Александровича я розмістив посилання на сучасні російські і білоруські політичні події, котрі за формою і змістом стали втіленням його карикатурних візій".

На фото: Федір Александрович і Андрій Александрович-Дочевський на відкритті виставки.

Джерело

Виставка карикатур Ігоря Александровича  знаходиться в Музеї видатних діячів української культури за адресою вул. Саксаганского 93. Триватиме виставка до 23 лютого 2022 року.


Виставком
Виставком
Виставком

 Copyright © 2021-2024 "Перець - гумор і сатира"