Правда жжет!

У Китаї вирішили покарати 197 осіб за поширення чуток в Інтернеті

Влада Китаю притягне до відповідальності 197 осіб, які звинувачуються в поширенні чуток в мережі Інтернет про останні гучні події в КНР, включаючи вибух в Тяньцзіні, різкі зміни на китайських біржах і святкування 70-річчя перемоги у Другій світовій війні. Про це йдеться в заяві міністерства громадської безпеки, повідомляє РІА Новости.

Влада організувала спеціальну кампанію з виявлення сфабрикованих даних, кількість випадків поширення яких в мережі сильно зросла за останній місяць.

Як повідомили в міністерстві, обвинувачені будуть покарані за поширення чуток, які створювалися для того, щоб «свідомо заплутати людей, ввести громадськість в оману, створити масову паніку». «Чутки також застосовувалися як засоби скоєння нападок на партійних і державних діячів», — зазначили у відомстві.

У тексті заяви міністерство наводить кілька фактів подібних порушень, наприклад, чутки про загибель 1300 чоловік при вибуху в Тяньцзіні (в результаті НП, за останніми даними, загинули 150 людей), або про те, що невідомий наклав на себе руки в Пекіні через обвал фондового ринку.

Серед поширюваних чуток відомство також називає неправдиві дані про майбутні святкові заходи на честь перемоги у Другій світовій війні і можливу терористичну загрозу під час їх проведення.

Міністерство закликало провайдерів до посилення контролю інтернет-простору заради забезпечення необхідного порядку.

Нагадаємо, раніше Китай заблокував 50 сайтів за чутки про вибух в Тяньцзіні.

Кореспондент

Добавить комментарий